Powrót Gorillaz coraz bliżej

To o czym nieoficjalnie mówi się w zakulisowych rozmowach od kilku miesięcy staje się coraz bardziej realne. Powrót Gorillaz jest już blisko. 

Tym razem kolejną kroplę nadziei w serca fanów grupy wlał Jamie Hewlett, brytyjski rysownik odpowiedzialny za wizualną stronę Goryli. Na swoim Instagramowym profilu artysta umieścił trzy zupełnie nowe artworki prezentujące członków zespołu; Murdoc’a i Noodle’a. Już sam ten fakt byłby pewnie odczytany przez słuchaczy jako zwiastun nowego krążka, a Hewlett opatrzył dodatkowo te wpisy wymownym podpisem “Yes Gorillaz Returns”.

Wcześniej pierwsze informacje na temat ewentualnego powrotu grupy otrzymaliśmy od samego Damona Albarna. To on w wywiadzie dla magazynu NME zapowiedział, że skład jest w trakcie tworzenia nowego materiału. Z ust lidera nie padła co prawda żadna wiążąca data, wielu jednak spekulowało, że realnym terminem będzie dopiero rok 2016. Na jakim poziomie są prace w tym momencie nie wiemy, ale wydawać się może, że nowa płyta ukaże się już w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Obecnie regularną dyskografię Gorillaz zamyka wydany pod koniec 2010 roku krążek The Fall.

#Murdoc

Una foto pubblicata da hewll (@hewll) in data:

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed