Polskie akcenty w świeżym rzucie ogłoszeń Primavera Sound

Katalońska edycja Primavera Sound odkrywa kolejne karty. Po zaprezentowanym w ubiegłym tygodniu programie sceny elektronicznej, organizatorzy podzielili się wczoraj pierwszym zestawem wykonawców, których występy uświetnią przebiegającą równolegle do festiwalu konferencję Primavera PRO.

Artyści składający się na ten rzut będą mieli okazję do dwukrotnego występu w Barcelonie – zarówno podczas odbywającej się na terenie Centre de Cultura Contemporània konferencji, jak i w trakcie samego festiwalu na Night Pro Stage. Naszą uwagę zwrócił przede wszystkim fakt, że wśród dwudziestu pięciu ogłoszonych nazw znaleźć można trzy projekty reprezentujące rodzimą scenę muzyczną. Do line-upu Primavery dołączył duet ze Śląska, czyli Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski pod szyldem Coals, nieustannie eksperymentujący post-kraut-jazzcore’owcy z Kurws, a także autorzy zeszłorocznego, bardzo udanego albumu Jolly New Songs – gdańska formacja Trupa Trupa.

1

Właściwa część dziewiętnastej edycji festiwalu odbędzie się pomiędzy 31 maja, a 2 czerwca. W roli headlinerów zobaczymy m.in Arctic Monkeys, Björk, Migos i The National.