Polska reprezentacja na tegorocznym Open’erze

Duże nazwy? Były. Niespodzianki w stylu samoogłaszających się Death Grips? Odhaczone. Przyszedł więc czas na ogłoszenie zestawu rodzimych wykonawców, którzy wystąpią na osiemnastej edycji Open’er Festival. Sprawdzamy.

Jak widzicie, na początek mamy konkret. Patent z graniem konkretnej płyty z przeszłości kojarzymy raczej z festiwalem osadzonym bardziej na południu Polski, ale to idea na tyle fajna, że tylko się cieszyć. Cool Kids of Death stanowią ważny element historii polskiej alternatywy, a okazja do wysłuchania ich debiutanckiego albumu w wersji live to rzecz, którą zwłaszcza z perspektywy 2019 roku trzeba docenić.

Co poza tym? Autorzy jednej z najlepszych polskich EP-ek tego roku, czyli znani i lubiani Coals. Do tego Hania Rani z nowym materiałem (jego część zawarliśmy w zestawieniu najlepszych utworów kwietnia) oraz dość zagadkowo brzmiący projekt Młode Wilki All-Stars, w ramach którego zobaczymy na scenie dziesięć “osobowości” corocznego projektu Popkillera. Dokładny skład tej ekipy poznamy w przyszłym tygodniu.

Zestawienie polskich wykonawców uzupełnia debiutujący na imprezie tej skali Jan-rapowanie, pop-folkowy Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow oraz Bitamina. Bilety i karnety wszelkiej maści znajdziecie rzecz jasna na oficjalnej stronie festiwalu.