Ile razy zdarzało Wam się dowiedzieć po fakcie o nowym albumie, nie mając wcześniej pojęcia o jego istnieniu? Postaramy się chociaż częściowo temu zapobiec. Od dzisiaj będziemy co miesiąc przyglądać się najważniejszym premierom longplayów, EP’ek i innych interesujących wydawnictw. Czas, start!


Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love

Wielu fanów grupy wyrażało zaniepokojenie planowanymi zmianami w brzmieniu, odchodzącego nieco od lo-fi i indie rocka w tak popularnym ostatnio kierunku końca XX wieku. Już przy premierze tytułowej kompozycji, „Multi-Love”, mogli porzucić swoje obawy. Zdynamizowanie brzmienia i wprowadzenie syntezatorów jest konkretnym powiewem świeżości, który uczynił muzykę UMO bardziej kompletną niż kiedykolwiek wcześniej. „Can’t Keep Checking My Phone”, zaskakujący tanecznym zacięciem, potwierdził, że 26 maja może być dniem jednej z najciekawszych premier tego roku.

Shamir – Ratchet

Zagadkowy, androgyniczny wokalista, pochodzący ze światowej stolicy hazardu, zdobywa popularność w zawrotnym tempie. Przełomowy singiel „On The Regular” to niezwykle chwytliwa kompozycja, wobec której muzyczny świat nie mógł przejść obojętnie. Póki co ciężko nawet jednoznacznie określić gatunki, wśród których porusza się amerykański debiutant. Shamir miksuje wpływy przeróżnych odłamów szeroko pojmowanej muzyki tanecznej i współczesnej elektroniki. Ratchet wyląduje na sklepowych półkach 18 maja. More cowbell!

Faith No More – Sol Invictus

Żyjące legendy alternatywnego rocka powracają z nowym albumem po 18 latach od wydania Album of the Year. Niedawno basista grupy, Bill Gould, wyraził nadzieję, że „nowa muzyka nie będzie brzmieć jak dzieło grupy 50-latków, którą de facto są”. Żywiołowy występ FNM na zeszłorocznym Open’erze, a także single „Motherfucker” i „Superhero” nie pozostawiają wątpliwości – muzycy z San Francisco nadal są w świetnej formie. Premiera Sol Invictus zaplanowana została na 19 maja.

Hot Chip – Why Make Sense?

Grupa, której nie trzeba przedstawiać, wydaje w tym roku swój szósty longplay. Why Make Sense? wydaje się nieco uciekać od oczywistej singlowości, z jaką mieliśmy do czynienia w przypadku poprzedniego albumu, In Our Heads. Mimo tego, „Huarache Lights” i „Need You Now” towarzyszą nam od dnia publikacji. Do pre-orderu dołączona zostanie 4-utworowa EP’ka Separate, z której zdążyliśmy poznać utwór „Burning Up”. Co ciekawe, winylowe wydanie dostępne będzie w jednym ze 130 tysięcy losowo dobieranych wariantów kolorystycznych, różniących się również detalem graficznym.

A$AP Rocky – At. Long. Last. A$AP

Po dwóch latach raper powraca z sequelem albumu Long. Live. A$AP. Najnowsze dzieło lidera A$AP Mob zatytułowane At. Long. Last. A$AP ma trafić na półki sklepowe 12 maja. Za produkcję odpowiedzialni są Juicy J, Danger Mouse, Rocky oraz nieżyjący już A$AP Yams. Drugie wydawnictwo artysty z Harlemu reklamowane jest przez single „Multiply” (z udziałem Juicy J) oraz „Pretty Flacko 2”.

Kontynuacja na stronie drugiej.

Prev1 z 3Next
Następna strona