Upper Festival ujawnia pierwszych wykonawców

Halo, Katowice? Tego lata jak zwykle wpadamy do Was kilkukrotnie, a weekend na przełomie sierpnia i września spędzamy przy ul. Porcelanowej. I wiemy to pomimo niepełnego line-upu, bo organizatorom Upper Festival wystarczyły dwa zestawy wykonawców, żeby nas przekonać. Jak to się w ogóle stało? Odpowiedź macie poniżej.

Na początek stary, dobry znajomy. DJ Lag wpada do Polski ze sporą regularnością – w zeszłym roku Unsound, dwa lata temu wrocławskie Nowe Horyzonty. Za każdym razem bardzo nas to cieszy i właściwie już na tym etapie ogłoszeń wiedzieliśmy, że będzie dobrze, bo sety króla gqomu to jakość sama w sobie. Co dalej? Kedr Livanskiy, której propozycja połączenia outsider house’u z ambient popem robi karierę znacznie szerzej, niż w jej rodzinnej Moskwie. Oprócz tego Andy Stott – jeden z bardziej klimatycznych producentów in the game, mimo eksperymentów mocno osadzony w dubowej tradycji. Electro? Obecne, do Katowic wpadnie Anthony Rother, właściwie jedna z legend gatunku. Na koniec pierwszego rzutu Detroit in Effect, autor choćby tego klasyczka.

Zestaw numer dwa trzyma poziom. Pojawiły się pierwsze polskie rzeczy – choćby przydymiona, nieco psychodeliczna pozycja w postaci Fali O. Do tego Biøs (rezydent Szpitalnej 1), Lubomir Grzelak pod aliasem Lutto Lento i gdyński rap kolektyw Undadasea, którym od jakiegoś czasu jaramy się naprawdę konkretnie. Pełne spektrum brytyjskiej muzyki klubowej zaprezentuje Flava D, a scena techno dostała znaczący boost w postaci Introvertion, Schwefelgelb i Shifted. Bardzo ciekawie zapowiada się występ kolejnego rosyjskiego strzału w postaci Locked Club – tutaj sami organizatorzy przekonują, że będzie to najbardziej szalony set całego festiwalu. Całości domyka irlandzki duet Lakker. Jest konkretnie, co nie? Zwłaszcza jeśli dodamy fakt, że to dopiero połowa line-upu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje.

Upper Festival odbędzie się pomiędzy 30 sierpnia a 1 września w katowickim klubie P23. Bilety, póki co w cenie 85 zł (pierwsza pula), znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.