Rośnie w siłę lineup najbardziej kolorowej czeskiej imprezy muzycznej w roku. Kolejną headlinerką Colours of Ostrava 2015 została Björk. Islandzka ikona muzycznego eksperymentowania będzie grała za naszą południową granicą świeży, bo wydany w styczniu tego roku materiał składający się na krążek Vulnicura.

Jak potężne będzie to wydarzenie wiedzą na pewno wszyscy, którzy przed trzema laty odwiedzili gdyński Open’er. Tamtejszy koncert drobnej ciałem lecz nieprawdopodobnie uduchowionej wokalistki był jednym z największych wydarzeń całej edycji. Jest to zresztą reguła; gdziekolwiek Björk się nie pojawia, wszędzie daje ponadzmysłowe show. Właśnie dlatego zresztą bez żadnej kurtuazji nazywa się ją jedną z  najbardziej wpływowych postaci muzyki XXI wieku.

Artystka nie przyjedzie do Ostrawy sama. Wraz z nią na scenie pojawi się ogromny zespołem tancerzy i tancerek, wenezuelski producent Arca, orkiestra smyczkowa oraz poężny spektakl wizualny. Mimo upływających lat Björk Guðmundsdóttir wciąż potrafi imponować.

Tym samym dołączyła ona do zapowiedzianych już wcześniej gwiazd wśród których znajdują się m.in.: Swans, Caribou czy St. Vincent. Festiwal rusza 16. lipca i potrwa 3 dni.