Śmiemy przypuszczać, że największy polski festiwal chce wystartować w wyścigu o najlepszy line-up w Europie. Co więcej, jego wygrana nie byłaby rzeczą absurdalną – dzisiejsze ogłoszenia Open’er Festival to potężny ukłon w stronę muzyki alternatywnej. Do artystów, którzy w dniach 29 czerwca – 2 lipca zagrają w Gdyni dołączają Mac DeMarco, Kurt Vile i Grimes. 

Prezentujący nieco odrealnioną, low-fi’ową muzykę gitarową DeMarco zdecydowanie należy do grona ulubieńców naszego portalu – zarówno z powodu swojej znakomitej twórczości, jak i niebanalnego stylu bycia. Występ na Alter Stage będzie pierwszą wizytą Kanadyjczyka w Polsce. Jego zeszłoroczne wydawnictwo Another One znalazło się na liście 50 najlepszych albumów 2015.

Nie inaczej było z b’lieve i’m goin down, czyli najnowszą propozycją Kurta Vile’a – ten amerykański gitarzysta i wokalista, będący jedną z najciekawszych postaci współczesnego indie rocka, w Gdyni pojawi się w towarzystwie akompaniujących mu The Violators.

Ogłoszenia zostały zamknięte przez Grimes, pochodzącą z Kanady innowatorkę muzyki popowej. Na Open’erze prezentować będzie materiał z Art Angels, albumu, który w zeszłym roku pojawił się w czołówce większości końcoworocznych zestawień.

Dzisiejszy rzut artystów utwierdza nas w przekonaniu, że tegoroczny line-up festiwalu Mikołaja Ziółkowskiego z powodzeniem mógłby ubiegać się o miano najlepszego od lat. Dla przypomnienia, wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd znajdziemy Vince’a Staplesa, LCD Soundsystem, The Last Shadow Puppets, Tame Impalę, Sigur Ros, Foals, Caribou czy PJ Harvey.