Uwielbiamy wyłamujące się ze schematu zapowiedzi albumu, a z taką mamy do czynienia w tym przypadku. Oneohtrix Point Never włożył sporo pracy w przygotowanie tego ogłoszenia. Daniel Lopatin dzisiaj rano zaktualizował swoją stronę internetową, gdzie udostępnił do pobrania zaskakującego PDF’a.

Artysta zawarł w nim coś na kształt listu opisującego pracę nad nowym materiałem, a także próbę współpracy z obcym o imieniu Ezra. W uzupełnionym przez obcego kwestionariuszu możemy znaleźć link do tajemniczego bloga, który zawiera dwadzieścia wpisów, sięgających (w teorii) 1994 roku. Najnowszy z nich jest wywiadem Lopatina z Ezrą, w którym artysta ujawnia listopadowy termin premiery i tytuł albumu – Garden of Delete. Tym samym nie doczekamy się piątego z rzędu albumu Oneohtrix Point Never z “r” jako pierwszą literą tytułu. Brzmienie albumu określane jest “cybernetycznym rockiem”, co ma być wypadkową wspólnej trasy z Nine Inch Nails i rozmów z Trentem Reznorem.

Polecamy zapoznanie się z całą treścią “wywiadu”, gdzie znaleźć można żarty związane z Tidalem i fikcyjnym zespołem Kaoss Edge, który jest wymieniany jako jedna z głównych inspiracji Lopatina. Można tam odnaleźć także potencjalne tytuły kilku utworów z Garden of Delete: “Ezra”, “Sticky Drama” (do którego, według treści na blogu, ma powstać film krótkometrażowy), “Animals”, “Lift” i “I Bite Through It”.