Oprócz dwóch ważnych festiwali niezależnego muzycznego światka, alter-artowskiego Live’a i rozwijającej się elektronicznej sceny klubowej, Kraków ma jeszcze jeden muzyczny skarb – jest to festiwal filmowy Off Camera. I choć to właśnie filmy są integralnym medium tego wydarzenia, na przełomie kwietnia i maja w Krakowie pojawia się również przyzwoity zestaw nazwisk związanych z muzyką alternatywną.

Podczas 7 offcamerowych wieczorów publiczność czeka 7 niezwykłych spotkań – piszą organizatorzy zdradzając interesującą formułę festiwalowych ogłoszeń. Na pierwszy ogień idzie Dillon.

Pochodząca z Brazylii a tworząca na co dzień w Niemczech młoda artystka, wystąpi na Off Scenie 1 maja. Muzyka 29-latki w znacznej mierze łączy syntezowane przestrzenie z charakterystyczną, charyzmatyczną manierą wokalną zawieszoną między uczuciem przygnębienia i ujmującą emocjonalnością. Dyskografię Dillon zamyka w tym momencie album Live at Haus der Berliner Festspiele z 2016 roku.

Drugą, choć jeszcze niepotwierdzoną przez organizatorów festiwalu wykonawczynią jest Michelle Gurevich, która zdradziła termin swojej wizyty w Krakowie na facebookowym fanpage’u. Artystka znana nieco szerzej z aliasu Chinawoman, pojawi się w stolicy Małopolski 30 kwietnia (dzień wcześniej wystąpi w klubie Pogłos w Warszawie).