Zjawiska zacierania się granic międzyludzkich są w Hradec Králové na porządku dziennym i absolutnie nie należy rozważać ich jako efektów działania ogólnodostępnych wspomagaczy, tak samo jak klimatu nie można przypisać przypadkowi. Zdawać by się mogło, że cztery dni imprezy to całkiem sporo, patrząc jednak przez kempowe okulary odnieść można całkowicie odmienne wrażenie. W miejscu, które kilkadziesiąt godzin do roku zmienia się w rapową stolicę Europy udało nam się złapać na krótką wymianę zdań grupkę uśmiechniętych fanów rapu.

znaczek

MartaPawel

Marta i Paweł, Wrocław

Dlaczego Kemp?

Przede wszystkim dobra muzyka i zajebisty klimat.

Który raz jesteście na Kempie?

Paweł: Ja byłem już wiele razy, to mój ósmy.
Marta: Ja drugi raz.  Super, jest trochę zmian jeżeli chodzi o organizację parkingów, na szczęście na korzyść kempowiczów nocujących w samochodach.

Czy macie jakiegoś faworyta tegorocznej edycji i czy usłyszeliście już coś o czym warto przeczytać?

Dzisiejszy Method Man i Redman. Przyjechaliśmy dosyć późno bo wczoraj o dwunastej weszliśmy dopiero na końcówkę Machine Gun Kelly, zajebisty koncert, a później przelot po hangarach. Wczoraj o czwartej w backspin hangarze był fajny występ gościa z brooklynu, prawdziwy amerykański rap.

PatrycjaMarcin

Patrycja i Marcin, Gliwice

Co was tu sprowadza?

Patrycja: Klimat!
Marcin: Zajaawka

Czy macie w tym roku jakiegoś faworyta

Kurwa, no Method Man którego ma nie być, jestem tak załamany, mam nadzieje, że Redman zrobi robotę za dwóch! To Hip Hop Kemp, tutaj się dzieje wiele rzeczy, wiele może zaskoczyć, jest cała masa rzeczy do odkrycia. Jestem na Kempie drugi raz i wreszcie wiem czego chce i gdzie tego szukać, pełen chillout.

Jak oceniacie tegoroczną organizację

Marcin: Jest zajebiście!
Patrycja: Ale byliśmy na JWP były straszne przestery, widać było że chłopakom też to się nie podobało. Poza tym wąskie wejście do hangarów to co najmniej 20 minut przepychania się, żeby dostać się do środka. Proponujemy wchodzić zaraz za wychodzącymi ludzmi :)

Czy macie obraną jakąś trasę koncertową na ten wieczór?

Dzisiejsza misja jest poważna, najpierw Ocean Wisdom, później wspieramy Gliwice w hangarze (SKORUP & JAZBROTHERS, przyp. red.), po nich oczywiście będziemy w okolicach głównej sceny.

pawelpeter

Peter (10 raz na Kempie) i Pawel (6 raz), Praga

Prawdziwi weterani Kempa przybyli z Chech. Tych Panów nie zaskoczą nawet tegoroczne niespodzianki z line-upem. Chłopaki bez ogródek przyznają, że oczekują głównie na prawdziwy, klasyczny rap rodem z Brooklynu. Sean Price Tribute i duet Pete Rock & CL Smooth to występy na które kumulują energię.

Jacobnew

Jacob, Praga

Co Cię tu sprowadza?

Zabawna sprawa, trafiłem tutaj prosto z wycieczki CouchSurfingowej po Polsce, jeszcze wczoraj byłem w Katowicach. Trochę obawiałem się noclegów, ale było świetnie!

Czy to Twój pierwszy raz w Hradec Kralove?

Nie, jestem drugi raz na kempie, w zeszłym roku byłem w grupie „ekologów” i zajmowałem się sprzątaniem po festiwalu, wcale nie bawiłem się tak źle.

Czy masz faworyta tegorocznej edycji?

Bardzo przykro mi z powodu Method Mana, słyszałem że ma do nas nie dotrzeć. Jestem trochę zawiedziony, na szczęście atmosfera tego miejsca wiele wynagradza.

robertpetraPetra i Robert, Praga

Pełna gama charakterów to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kempa. Nie dziwi wcale obecność podobnych gromadek. Robert jest sportowcem aktywnie zaangażowanym w czeską scenę rapu, prowadzi szkołę bokserską i od najmłodszych lat zaraża młodych także kulturą hip-hop.

kristineaagard

Kristine, Aagaard i Michael, Dania

Po trzech gościnnych wizytach w Hradec Kralove, grupka przyjaciół postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym. Ich piece gotowe są do podgrzewania zdrowej żywności na długo przed otwarciem festiwalowych bram. Nawet jeżeli nie jesteś weganem, po 3 dniach przyjmowania chorej ilości szybkiego, niezdrowego żarcia i alkoholu, kanapka z solidną dawką witamin przynosi wyczekiwaną ulgę w sytuacji, kiedy rosołu nigdzie nie serwują.