Shabazz Palaces

Nowy album Shabazz Palaces w drodze; singiel “Shine a Light” opublikowany

Dla nas to jedna z najbardziej ekscytujących wiadomości okołohiphopowych w ostatnim czasie. Shabazz Palaces, autorzy eksperymentalnych Black Up i Lese Majesty, utrzymują trzyletnie przerwy i w najbliższym czasie zaprezentują następcę wyżej wymienionych. Quazarz: Born on a Gangster Star uraczy nas 11 utworami, nad którymi pieczę ponownie sprawuje Sub Pop. Premiera w samym środku branżowego sezonu ogórkowego, bo 14 lipca.

Ishmael Butler i Tendai “Baba” Maraire ujawnili, że sugestia zawarta w tytule ma pokrycie w rzeczywistości – będzie to album koncepcyjny, opowiadający o przybyszu z innej planety, który ląduje, a jakże, w Ameryce, ale wita go obraz kraju pełnego przemocy, nierówności i cierpienia. Jest to oczywiście nic innego, a kolejne alter ego Butlera i nie omieszkał nam się w tej roli przedstawić:

I, Quazarz, Born On A Gangster Star, son only of Barbara Dream Caster and Reginald The Dark Hoper – he who rides on light – dreamer of the seventh dream and kissed eternal by Awetthe Sun Scented – who far from home I found my same self differents in those constellies that be Dai at my weap-side immediate and all us Water Guild affiliates who revelries in the futures passed recordings and ceremonies  flexing resplendent in the Paradise Sportif armor –  raising these musics a joy/cry that way into these aquadescent diamondized ethers of the Migosphere here on Drake world. Welcome To Quazarz.

Nagranie i mix albumu miały miejsce w Seattle pod nadzorem Erika Blooda, a produkcją zajął się z pozoru enigmatyczny duet Knife Knights, za którym kryje się nie kto inny, a Blood i Butler. Intrygująco wygląda lista “gości”, mających pojawić się “ciałem bądź duszą”: Julian Casablancas z The Strokes, Thundercat, Loud Eyes Lou, Gamble and Huff, Darrius Willrich, Thaddillac, Jon Kirby i sporo więcej. Już szybki rzut oka na tracklistę sugeruje, że tych występujących w formie niematerialnej może być sporo, ale na szczegóły musimy trochę poczekać.

Na rozgrzewkę dostaliśmy od duetu pierwszy singiel. “Shine a Light” z Thaddillaciem na feacie w przemiły sposób przywołuje dokonania Butlera z ery Digable Planets, a futurystyczne spojrzenie na hip-hop znajduje się w stanie niemal idealnej symbiozy z samplem z “I Really Love You” Dee Dee Sharp. Dajcie mu szansę poniżej.

shabazzpalaces-quazarzgangsterstar-3600x3600-300

Quazarz: Born On A Gangster Star:
01 Since C.A.Y.A.
02 When Cats Claw
03 Shine a Light (feat. Thaddillac)
04 Play
05 Dèesse Du Sang
06 Eel Dreams (feat. Loud Eyes Lou)
07 Parallax (feat. The Palaceer Lazaro)
08 Fine Ass Hairdresser
09 The Neurochem Mixalogue
10 That’s How City Life Goes
11 Moon Whip Quäz (feat. Darrius)
12 Federalist Papers