Nowy album od Jlin już w maju

Współpracy z Planet Mu i eksponowania kobiecej siły ciąg dalszy – swój drugi longplay zapowiedziała Jlin, jedno z najciekawszych nazwisk niegdyś footworkowej, na ten moment po prostu eksperymentalnej sceny. Back Origami, czyli follow-up do wydanego w 2015 roku Dark Energy, ujrzy światło dzienne 19. maja. 

“Origami to sztuka zaginania papieru, przetwarzania go w piękne, skomplikowane projekty – właśnie tym jest dla mnie komponowanie muzyki, po prostu kartkę zastępuję dźwiękiem. Tytuł Black Origami wybrałam analogicznie do Dark Energy – moje kreacje ciągle znajdują swoją podstawę w pięknie ciemności i czerni”

Bardziej namacalna inspiracja do stworzenia BO zrodziła się w zeszłym roku na krakowskim Unsound Festival – wtedy to Jlin wystąpiła razem z Avril Stormy Unger, indiańską tancerką i aktywistką. Jako przykład bezpośredniego wpływu tańca Unger na stworzone dźwięki, Jlin podaje utwór “Carbon 7”. Wisienką na torcie są kolaboracje z Williamem Basinskim, legendą minimalizmu, i Holly Herndon, poruszającą się w materii avant popu.

Tak prezentuje się wydany miesiąc temu “Nyakinuya Rise”: