Ciężko w to uwierzyć, ale doczekaliśmy się. Roczna saga związana z nowym albumem Franka Oceana właśnie dobiega końca. Uruchomiony wczoraj na stronie artysty livestream, sygnowany logo Apple Music, zgodnie z oczekiwaniami oznaczał rychłe pojawienie się informacji o premierze. Takowe przyniosło nam nowe wydanie New York Times, które donosi, że Boys Don’t Cry pojawi się w najbliższy piątek, 5 sierpnia. Przez pierwsze dwa tygodnie ma niestety pozostać exclusivem Apple Music, by następnie trafić do innych kanałów dystrybucji. Póki co nie wiadomo, czy należy spodziewać się wydania fizycznego. W Apple Store’ach pojawi się natomiast zapowiadana już w tamtym roku drukowana publikacja, towarzysząca premierze płyty.

Boys Don’t Cry jest następcą znakomitego channel ORANGE, według większości krytyków najlepszego albumu 2012 roku. Frank Ocean otrzymał za niego kilka nominacji do Grammy, m.in. Album roku, Nagranie roku czy Najlepszy nowy artysta.

Livestream na stronie wokalisty nadal nie przyniósł większych zrywów, w związku z czym warto go śledzić (zalecamy korzystanie z przeglądarek mobilnych, jako że desktopowe zdają się mieć problem z jego wyświetlaniem). Być może doczekamy się tam oficjalnej zapowiedzi, bądź premiery pierwszego singla.