Battles

Nowy album Battles w drodze; “Titanium 2 Step” pierwszym singlem z Juice B Crypts

To jeden z tych newsów, które grzeją nas powyżej przeciętnej. Od premiery La Di Da Di dzieli nas już parę lat i sporo się w tym czasie pozmieniało. Nie dość, że math rock już na dobre osiadł w swojej niszy (czasami wskrzeszany śladowo, tu przez black midi, tam przez nasze Zwidy), to i w samym zespole przetasowania. Zawinął się Dave Konopka, więc Battles AD 2019 to duet Iana Williamsa i Johna Staniera. W takim zestawieniu spłodzili nowy longplay, zatytułowany Juice B Crypts – jego premierę ustalono na 18 października, a zasili on portfolio Warpa.

Mało? No to wypada dodać, że tracklista ujawnia gościnny udział Tune-Yards, Shabazz Palaces czy… tajwańczyków z Prairie WWWW. Pojawia się też Salvatore Principato z Liquid Liquid, który wspomaga smakowity pierwszy singiel, “Titanium 2 Step” – znajdziecie go niżej. Parę słów od Williamsa i uzbrajamy się w cierpliwość.

”Album is about chord progressions, resolutions, returning home. Take that and throw it into a blender of modern electronic tools like glitching devices, or use melodic lines and take them and regurgitate them and pulverize the traditional stuff but at the same time try and retain harmonic relationships while completely smashing them up.”

Tracklista nowego albumu Battles:

01 Ambulance
02 A Loop So Nice…
03 They Played It Twice (ft. Xenia Rubinos)
04 Sugar Foot (ft. Jon Anderson i 落差草原 WWWW aka Prairie WWWW)
05 Fort Greene Park
06 Titanium 2 Step (ft. Sal Principato)
07 Hiro 3
08 IZM (ft. Shabazz Palaces)
09 Juice B Crypts
10 The Last Supper on Shasta Pt. 1 (ft. Tune-Yards)
11 The Last Supper on Shasta Pt. 2 (ft. Tune-Yards)

Okładka