Palms Trax

Not on the list #6: klubowy przegląd czerwca

W Not on the list co miesiąc przeglądamy rozkłady jazdy najważniejszych polskich klubów i wyciągamy z nich to, co najbardziej przykuwa naszą uwagę.

7 czerwca – Szpitalna 1, Kraków – Progrefonik #8 w/ DJ Loser

Wielki progrefonikowy przemarsz przy Szpitalnej zaczyna się u boku DJ-a Losera. Industrialna melancholia podana będzie w dynamicznym i dość chaotycznym wydaniu z bałkańskim rodowodem. Na małą ze wsparciem przybędą Internet Explorers, uzbrojeni w wysokie wartości bpmów.

7 czerwca – Jasna 1, Warszawa – Varg

Varg nienawidzi techno. Choćby z tego powodu warto się przejść na jego występ. Na Jasnej reprezentant Northern Electronics zagra w formule live. Czego się spodziewać? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że na pewno nie będzie nudno.

7 czerwca – Elefunk The Club, Szczecin – Persival presents: Edit Select

Edit Select to nazwisko dobrze znane miłośnikom głębszych, bardziej mózgowych odmian techno. 7 czerwca szkocki producent wystąpi w Szczecinie, a supportować go będzie warszawski DJ – Axis operandi.

8 czerwca – Szpitalna 1, Kraków – Mestiço pres. Varg

W zasadzie powtórka tego co wyżej, ale w tym przypadku ze wsparciem Mestiço, m.in. Lenska czy dogheadsurigeri.

8 czerwca – 999, Warszawa – Subjected

Trzy dziewiątki od początku swojej działalności konsekwentnie realizują postawioną sobie za cel misje muzczyną i ponownie zapraszają jedną z ciekawszych postaci berlińskiej sceny techno – Subjected. Dla fanów cięższych odmian techno pozycja obowiązkowa.

Varg
Varg

13 czerwca – BarKa, Warszawa – Regime: Polski Dom EP

My już zaopatrzeni w kasetkę, Wam też to polecamy. EP-ka Polski Dom przywiodła nad Wisłę regimową ekipę i autorów tego wydawnictwa. Tym razem TAMTEN, fopa, PLAL i madikoptah poświętują ten release plenerowo.

14 czerwca – Smolna, Warszawa – Palms Trax

Najfajniejszy booking Smolnej w ostatnim czasie, by far. Outsider house, tropy detroit techno, czasami uciekające w balearyczne klimaty. Taki właśnie zestaw najczęściej serwuje Jay Donaldson, znany jako Palms Trax. Zerknijcie sobie po prostu na jego zeszłoroczny set na Dekmantelu.

14 czerwca – Ulica Elektryków, Gdańsk – No Shade: Taliwhoah

Takie bookingi mocno szanujemy. Do Gdańska wpadnie ekipa No Shade, rozbijająca trochę stęchłą berlińską scenę brzmieniami o zupełnie innym smaku i wydaniu. Postępowe, zróżnicowane podejście zostanie wsparte występem wokalistki R&B, Taliwhoah.

15 czerwca – Kotłownia Sztuki + Jasna 1, Warszawa – Warm Up To Date Festival: Roly Porter, Ivy Lab, Hainbach & more

Weekend 15 czerwca upłynie w Warszawie pod szyldem rozgrzewkowej imprezy Up to Date. Jeden dzień. Dwa miejsca – Kotłownia Sztuki oraz Jasna 1. Trzy sceny: Beats, Pozdro Techno oraz Salon Ambientu. Prawie 20 artystów. Będzie się działo!

15 czerwca – Pogłos, Warszawa – PROGRESTIÇO: Via App + FOQL

Marvel: Infinity War is the most ambitious crossover event in history
My: PROGRESTIÇO

15 czerwca – Ulica Elektryków, Gdańsk – YU SU X Ex-Terrestial

Bookerzy Ulicy Elektryków mają wyraźną słabość do kanadyjskiej sceny. Był Project Pablo, będą Yu Su i Ex-Terrestial. Zacznie ta pierwsza, wciągając w swoje miękkie brzmienie, a później dociśniemy gaz. I tak do rana.

Yu Su
Yu Su

19 czerwca – Smolna, Warszawa – Somewhen + Alexander Kowalski

W środę 19 czerwca swoją obecnością w murach przy Smolnej 38 zaszczyci nas jeden z najciekawszych wschodzących producentów techno reprezentujących berlińską scenę muzyczną. Somewhen to kolejny z rezydentów Berghain po Normanie Nodge’u, który odwiedzi warszawski klub i pokaże czym muzycznie żyje Berlin.

21-22 czerwca – Garnizon Modlin, Warszawa – Instytut Festival 2019

Natomiast w przedostatni weekend czerwca wybierzemy się już po raz drugi do Twierdzy w Modlinie. Przez dwie noce będziemy mieli okazję posłuchać najpopularniejszych oraz najciekawszych obecnie producentów i DJ-ów techno na 3 scenach. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

21 czerwca – Szpitalna 1, Kraków – Progrefonik #11 w/ Young Majli, Filip Lech, Luksja Sound & more

Kolejny przystanek intensywnego miesiąca – ponownie Szpitalna. Tym razem polskie strzały w postaci twarzy dobrze znanych i super ziomków z Luksja Sound :3

22 czerwca – Smolna, Warszawa – V Years of Bassiani

Kto chciałby, a nie może się wybrać się na Instytut nie musi wcale tego żałować. W sobotę 22 czerwca Smolna ma do zaoferowania prawdopodobnie jedno z ciekawszych muzycznych wydarzeń tego miesiąca. Otóż warszawski klub odwiedzi wtedy ekipa producentów i DJ-ów współpracujących z kultowym gruzińskim klubem Bassiani, który w ramach obchodów swoich 5 urodzin wyruszył na początku tego roku w tournee po świecie. Chociaż w momencie pisania tej zapowiedzi nie jest jeszcze znany line-up imprezy, to można śmiało obstawiać, że odwiedzi nas HVL – objawienie gruzińskiej sceny elektroniki ostatnich lat. Szkoda byłoby przegapić taki występ.

22 czerwca – Ulica Elektryków, Gdańsk – Bambounou

Bambounou
Bambounou

22 czerwca – Jasna 1, Warszawa – Syntetyk 001 /w Dyktando Live & Morah

Debiut wydawniczy Syntetyku poświętujemy w towarzystwie greckiego DJ-a, którego wolimy pod prawdziwym imieniem – Leonidas Christoforidis.

28 czerwca – Szpitalna 1, Kraków – Progrefonik #12 w/ Endgame

Jak endgame, to endgame. To nie hołd dla ostatniej części Avengersów, a powrót DJ-a i producenta z UK. Do tego dostajemy potężny polski skład i zamknięcie rezydencji wygląda na imprezę miesiąca.

28 czerwca – Uczulenie, Wrocław – Acidtropicália x Dystopia

No w końcu jakiś Wrocław, już było nam przykro. Widzicie co jest grane, widzicie z kim i gdzie jest grane, dobry vibe gwarantowany.