Podczas gdy nasze krajowe, letnie festiwale dopiero szykują się do publikacji pierwszych artystów przyszłorocznych edycji, my szukamy interesujących propozycji za granicą. Tym razem, wyjątkowo dla nas, obieramy na cel północ Europy, a konkretnie duński NorthSide Festival, który otwiera lineup naprawdę mocnym, rockowym rzutem.

Pierwszym headlinerem NS 2018 ogłoszeni zostali Queens of the Stone Age, którzy świeżo po wydaniu albumu Villains ruszyli już na jesienny podbój Europy. Jak widać, w przyszłym roku również zawitają w nasze rejony,  co oznaczać może także mocno wyczekiwany, polski koncert ekipy Josha Homme. Poza QotSA, program festiwalu tworzą w tym momencie także The National, Father John Misty, Cigarettes After Sex oraz Deerhunter.

Wybór mocno gitarowych propozycji nie powinien dziwić nikogo, kto słyszał wcześniej o NorthSide. Siła odbywająca się od ośmiu lat w Aarhus imprezy zawsze skupiała się głównie na instrumentalnych opcjach, umieszczając na szczytach plakatów m.in. Radiohead, Arcade Fire, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand czy Iggy’ego Popa.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się między 7, a 9 czerwca. Bilety z pierwszej puli już trafiły do sprzedaży, i tak jak przypuszczacie, stoją na standardowym, skandynawskim poziomie cen :)