Gorąca była redakcyjna dyskusja na temat tego, w jaki sposób wyróżnić zeszłoroczną (wydaną 23 grudnia) epkę Nine Inch Nails wśród innych minialbumów wydanych w 2016 roku. Wtedy redakcyjne zestawienie najlepszych krótkich form było już zamknięte, więc poza dobrymi recenzjami nie oddaliśmy krążkowi Not the Actual Events, tego co mu się należało. Jak się okazuje, będziemy mieli możliwość rehabilitacji, bowiem Trent Reznor zapowiada, że wydawnictwo stanie się epkową trylogią, a jej dwie kolejne części pojawią się na rynku już niebawem.

Taką wiadomość przekazał lider grupy swoim fanom jako zadośćuczynienie, za opóźnienie wysyłki winylowej edycji jednej z płyt NIN. Do krążków dołączona została wiadomość, w której lider grupy osobiście informuje:

“DID YOU KNOW NOT THE ACTUAL EVENTS WAS THE FIRST PART OF A TRILOGY OF RELATED EPS THAT WILL BE RELEASED ABOUT 6-8 MONTHS APART? NOW YOU DO,”

Ten fragment podchwycony został przez muzyczne media na całym świecie, które już wyczekują nowej muzyki od Amerykanów. Jeśli utrzymają oni poziom z “jedynki”, to będziemy mieli porządnych kandydatów do podsumowań A.D. 2017.