Październikowa obietnica Trenta Reznora okazała się nie być bez pokrycia – w 2016 roku dostaniemy nową muzykę od Nine Inch Nails. Można powiedzieć, że zamkniemy z nią rok, bo premiera EPki Not the Actual Events zaplanowana została w przededniu Wigilii, 23 grudnia.

W samym NIN zaszły niewielkie zmiany personalne, ponieważ do składu zespołu na stałe dołączył Atticus Ross, z którym Reznor ma już dość długą historię współpracy, głównie przy produkcji filmowych soundtracków. Właśnie z jego udziałem nagranych zostało pięć nowych utworów. W informacji prasowej znajdziemy informację o tym, że Not the Actual Events “jest niespodziewanym zwrotem w stosunku do albumu Hesitation Marks i brzmi zupełnie inaczej niż ostatnie soundtracki duetu”. Lider NIN dodał, że to “nieprzyjazne, dość nieprzeniknione wydawnictwo, które musieli stworzyć. Będzie wydane w formie EPki, bo ta długość okazała się wystarczająca do opowiedzenia tej historii”.

Not the Actual Events pojawi się w dystrybucji cyfrowej, a także w formie winyla. Nie będzie to jednak jedyna przygoda NIN z czarnym krążkiem w najbliższym czasie, ponieważ do sprzedaży trafi też limitowana, wzbogacona o niepublikowane wcześniej instrumentale, alternatywne wersje i pełnoprawne utwory reedycja albumu The Fragile z 1999 roku. Reznor zapowiada, że to początek serii, w ramach której odświeżone zostaną najważniejsze pozycje z dyskografii jego flagowego projektu. Wszystkie z nich przeszły gruntowny remastering, którego przebieg nadzorował właśnie lider amerykańskiego zespołu.

not-the-actual-events

Not the Actual Events EP:
01 Branches/Bones
02 Dear World
03 She’s Gone Away
04 The Idea of You
05 Burning Bright (Field on Fire)