Nick Cave & The Bad Seeds szykują album i zapowiadają film

3 lata po premierze Push The Sky AwayNick Cave Bad Seeds zapowiadają swój następny krążek. Jego premiera ma jednak odbyć się w, podobny do Cave’a, oryginalny sposób – poprzez wyświetlenie filmu towarzyszącego nowemu materiałowi. Dotąd wiadomo tyle, że obraz ma zostać wyświetlony po raz pierwszy 8 września, a tej samej nocy, 9 września, ukazać ma się rzeczony longplay.

Najwięcej informacji, które trafiły do mediów, dotyczy wspomnianego filmu. Według doniesień bazujących na wydarzeniu opublikowanym przez amerykański Laemmle Theatre, ma on mieć formę koncertówki, dzięki której każdy, niezależnie gdzie, będzie mógł usłyszeć i ‘przeżyć’ prezentowane utwory. Seanse mają zawierać kadry zarówno w czerni i bieli, kolorze, jak również te z efektem 3D.

Na ten moment nie podano żadnych szczegółów dotyczących tytułu czy zawartości nadchodzącej płyty. Nie należy jednak spodziewać się żadnych singli promujących zapowiedziane LP.

Przypomnijmy, że w 2014 do kin trafił film na podstawie scenariusza Nicka Cave’a2000 dni na Ziemi, opowiadający o życiu i twórczości frontmana The Bad Seeds.