Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że dziesiąty już solowy album Morrisseya jest tuż, tuż, no o ile o samej muzyce póki co nie wiemy wiele, o tyle łatwo zaobserwować pewną zmianę w podejściu kontrowersyjnego wokalisty. Ten chyba w końcu uwierzył, że promocja internetowa przyniesie mu wymierne korzyści, bo nie dość, że doczekaliśmy się startu jego oficjalnej strony, to jeszcze zadebiutował na Twitterze. Zrobił to zresztą nie byle jak, bo publikując link do „Spent the Day in Bed”, pierwszego singla z Low in High School.

Co wiemy o krążku? Za produkcję odpowiadał Joe Chiccarelli, a dwanaście nowych utworów zarejestrowano w Rzymie i Paryżu. Pewne jest też to, że Morrissey ponownie nie uniknie całej masy polityczno-społecznych wtrąceń, bo w tym w ostatnich latach się wyspecjalizował. Wątpliwości nie pozostawia zresztą oficjalna notka prasowa, mówiąca o „wyjątkowej zdolności do łączenia melodii z politycznymi komentarzami” i „ubieraniu w słowa ducha czasów w dynamicznie zmieniającym się świecie”. Wiemy również, że pojawi się 17 listopada za pośrednictwem BMG.

Poniżej sprawdźcie tracklistę i wspomniany wyżej pierwszy singiel, który dowodzi, że u Morrisseya nawet dzień spędzony w łóżku musi mieć zaangażowany charakter.

Low in High School:

01 My Love, I’d Do Anything for You
02 I Wish You Lonely
03 Jacky’s Only Happy When She’s Up on the Stage
04 Home Is a Question Mark
05 Spent the Day in Bed
06 I Bury the Living
07 In Your Lap
08 The Girl from Tel-Aviv Who Wouldn’t Kneel
09 All the Young People Must Fall in Love
10 When You Open Up Your Legs
11 Who Will Protect Us From the Police?
12 Israel

morissey-low-in-high-school