Massive Attack: The Spoils / Come Near Me

Długo wyczekiwani w Polsce Massive Attack już za trzy tygodnie pojawią się na krakowskim Live Festival. Prawdopodobnie wczoraj poznaliśmy kolejne punkty setlisty, bo zwiastowane niedawno w aplikacji Fantom utwory trafiły w pełnych wersjach do sieci.

“Come Near Me” nieco bliżej do ostatnich kompozycji duetu, które poznaliśmy w formie EPki Ritual Spirit, opublikowanej w tym roku. Trzeba jednak przyznać, że Obaro Ejimiwe, znany jako Ghostpoet, skradł show bristolczykom. Jego niski, nieco leniwy wokal skupia na sobie niemal całą uwagę, nadając utworowi gęsty, duszny klimat.

W drugim przypadku jest zresztą podobnie, ale tutaj główna rola przypada żeńskiemu wokalowi i to nie byle jakiemu. W “The Spoils” do współpracy ponownie została zaproszona Hope Sandoval z Mazzy Star. Powrót do układu z “Paradise Circus” z płyty Heligoland zdecydowanie wypalił. Jej eteryczny, melodyjny wokal oplata klasyczne brzmienie Massive Attack, wyraźnie czerpiące z czasów Blue Lines i Protection. To bardzo bristolski trip-hop, naznaczony partiami gitarowymi i smyczkowymi.

Nowych utworów możecie posłuchać w Spotify, a “Come Near Me” dostępny jest także w wersji z teledyskiem.