Marie Davidson

Marie Davidson z nowym singlem dla Ninja Tune; bonusem remixy od Daniela Avery’ego i Soulwax

Marie Davidson to postać zawsze mile widziana na naszych łamach. Tym razem grana jest rzecz stosunkowo niewielka. Jej nowa “dwunastka” dla Ninja Tune to przede wszystkim “Chasing The Light“, czyli dynamiczny, trance’owy pomost prowadzący do lat 90. To jednak nie wszystko, bo w trackliście widnieją też dwa remixy: dobrze znany już “Work It” od Soulwax i “Laura” od Daniela Avery’ego.

Co ciekawe, warto się tym wydawnictwem nacieszyć. Davidson zapowiedziała, że to ostatni przejaw jej klubowego wcielenia w najbliższym czasie, a krążą głosy, że nad nowym albumem pracuje z zespołem. Parę słów od głównej bohaterki zamieszania:

“Chasing The Light” is a track I composed last summer in Montreal specifically for the Working Class Woman tour. It’s a fast and energising musical journey that is meant to keep you moving from start to finish. I’m particularly happy about the many melodic sequences and the bass line on this one. It’s my take on trance music, but as with everything I do, I try not to pastiche a style but only take the references that inspire me to make something on my own terms.

Na zakupy cyfrowe i winylowe wybierzcie się na Bandcamp.