Mac DeMarco z zapowiedzią albumu; publikuje 2 nowe single

Czwarty krążek Maca DeMarco na horyzoncie. Kanadyjczyk podzielił się właśnie ze światem szczegółami swojego najnowszego projektu, zatytułowanego This Old Dog. Najnowszy krążek – następca wydanego Salad Days (2014) i pomniejszego Another One (2015) – pojawi się w sklepach 5 maja. Album ukaże się nakładem amerykańskiego Captured Tracks.

Oprócz tytułu, daty premiery i pełnej tracklisty, w ramach promocji do sieci trafiły dwa najświeższe utwory artysty, „This Old Dog” oraz „My Old Man”. Kompozycja tytułowa jest zarazem spokojniejszą i jawnie refleksyjną odsłoną postaci DeMarco. 2,5-minutowa melodia opatrzona jest dość prostym, acz pełnym melancholii tekstem traktującym o dojrzałości i samoświadomości. Rzecz urocza i swojska, a jednak porażająco trafna i wzbudzająca zrozumienie. Towarzysząca jej druga propozycja jest nieco żywsza. Przyjazne, wyważone tempo oraz jednostajny, jasny riff pięknie grają tam z leniwie płynącym wokalem. Za wisienkę na torcie robi przesympatyczny i nieco zabawny refren. Ponownie mowa tu o dostrzeganiu upływających lat i poszukiwaniu „dorosłego siebie”.

Przy okazji zapowiedzi, Mac zdradził, że materiał był kompletny na długo przed wydaniem. Proces opóźniła przeprowadzka do Los Angeles. „Nagrałem demo całego materiału i podczas przenosin (…) sądziłem, że uda mi się załatwić to sprawnie. Później zrozumiałem jednak, że wprowadzanie się do nowego miasta i zaczynanie nowego życia wymaga czasu.” Artysta przyznał, że zwykle wydanie krążka nie jest aż tak skomplikowane. „Tym razem napisałem je (utwory – przyp. red.) i one leżały. Gdy tak się dzieje, naprawdę można dobrze zapoznać się z kawałkami.”

This Old Dog:
01 My Old Man
02 This Old Dog
03 Baby You’re Out
04 For the First Time
05 One Another
06 Still Beating
07 Sister
08 Dreams From Yesterday
09 A Wolf Who Wears Sheeps Clothes
10 One More Love Song
11 On the Level
12 Moonlight on the River
13 Watching Him Fade Away