Mac DeMarco headlinerem i kuratorem sceny eksperymentalnej OFF Festivalu

To już ten czas, gdy co któryś poniedziałek siłą rzeczy czekamy na godzinę 19:00 (no dobra, bardziej 19:27) i nastawiamy odbiorniki na trójkowy “Aksamit”. Tam gościem Anny Gacek zwykle bywa zdradzający kolejne kulisy przyszłej edycji OFF Festivalu szef katowickiej imprezy, Artur Rojek. Dziś, dla odmiany, sympatycznego dyrektora na antenie zabrakło, ale nie zabrakło ogłoszeń. A na ich czele wystąpił Mac DeMarco.

Mac wcieli się na jubileuszowej, piętnastej edycji OFFa w dwie role. Po pierwsze, nasz ulubieniec wystąpi na scenie głównej jako jeden z headlinerów. Po drugie, przejmie pieczę nad sceną eksperymentalną jako kurator. Efekty jego poczynań w tej roli będziemy mogli obserwować finałowego dnia festiwalu, w niedzielę, 9 sierpnia. I szczerze mówiąc dość mocno ostrzymy sobie na to zęby, bo przeczuwamy, że będzie się działo.

A na tym nie koniec. Do składu OFFa dołączyło sześć kolejnych nazw. Wśród nich dwie hip-hopowe: trio z Arizony w postaci Injury Reserve i ukraińska sensacja Aylona Aylona. O melancholię w wydaniu synthpopowym zadba Shura, o melancholię w wydaniu bluesowym Lazarus, o melancholię w wydaniu synoskim Piernikowski, a jak już Wam będzie za dużo tego smucenia, to będzie można pójść na imprezkę. Nią z kolei zajmie się francuski producent Bruno Boumendil pod aliasem Folamour.

Tegoroczny OFF Festival odbędzie się między 7 a 9 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Pozostałych ogłoszonych dotychczas artystów z Bikini Kill i Iggym Popem znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy, a karnety do nabycia – o tutaj.