Lust For Youth zagrają w Warszawie

Jeśli nie macie jeszcze planów na czwartkowy wieczór, nie przegapcie okazji by zobaczyć na żywo Lust For Youth na jedynym koncercie w Polsce. Trio wystąpi 21 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce w ramach trasy promującej ich najnowszy album Compassion.

Lust For Youth powstało jako solowy projekt Hannes’a Norrvide’a pochodzącego ze Szwecji. Artysta po jakimś czasie przeniósł się do stolicy Danii, gdzie dołączyli do niego Loke Rahbek oraz Malthe Fischer i tak też wygląda skład zespołu w chwili obecnej. Panowie w pewien sposób bawią się synthpopową muzyką lat 80., nie stawiając sobie przy tym żadnych granic. W jednym z niewielu zarejestrowanych wywiadów, wokalista zapytany o proces tworzenia albumu przyznał, że inspiruje się muzyką filmową. Swoje utwory widziałby w ekranizacjach reżysera Gregg’a Araki, jednego z ważniejszych twórców New Queer Cinema.

Publiczność rozgrzeje duet First Hate, także pochodzący z Kopenhagi. Brzmieniowo zbytnio nie odbiegają od LFY, lecz różni ich to, że celują bardziej w dźwięki lat 90. Mają na swoim koncie dwie EPki, najnowszy krążek The Mind of Gemini wyszedł zaledwie dwa miesiące temu.

Dostępne bilety:

II pula: 45 zł

III pula: 50 zł

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed