Nie ma to jak zaostrzyć apetyt publiki zaraz przed imprezą. Wiedzą o tym organizatorzy krakowskiego Live Festivalu, którzy zaledwie trzy tygodnie przed rozpoczęciem wydarzenia dodali do puli zaproszonych wykonawców dwóch całkiem głośnych zawodników. W tym roku do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, poza znanymi już wcześniej twórcami, przybędą Travis Scott oraz Nick Murphy (wcześniej znany jako Chet Faker).

O ile Nick świetnie wpisuje się w ogólny wydźwięk poprzednich ogłoszeń, muzycznie wpisując się gdzieś między Alt-J a Lanę Del Rey, to pochodzący z Texasu Scott zdecydowanie podnosi poprzeczkę, odpowiadając na duże zainteresowanie jego muzyką, szczególnie gdy wziąć pod uwagę ogromny sukces jego ubiegłorocznego LP, Birds in the Trap Sing McKnightPrzypomnijmy tylko – krążek zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów w USA, królując zarówno w Billboard 200, jak również Top R&B/Hip-Hop Albums, proponując zarazem świetną obsadę współtwórców, wśród których znaleźli się m.in.: Kendrick Lamar, André 3000, Young Thug czy James Blake.

Na Live Festivalu, 18 i 19 sierpnia zagrają również: Wiz Khalifa, Ten Typ Mes, Ralph Kaminski, Pezet, Piotr Zioła, Pablopavo i Ludziki, Holak, Ellie Goulding, Birdy oraz Bovska.