Kurt Vile, były gitarzysta The War on Drugs, od lat z sukcesami prowadzący karierę solową, niedawno zapowiedział następcę wydanego dwa lata temu Wakin on a Pretty Daze. Teraz poznaliśmy zarówno detale b’lieve i’m goin down…, jak i pierwszy singiel.

Czego należy oczekiwać po wydawnictwie, którego premiera zaplanowana jest na 25 września? Nieco światła rzuca tę sprawę Kim Gordon, której wypowiedź znalazła się w informacji prasowej: „Kurt to chłopiec/mężczyzna ze starym, soulowym głosem, będącym czymś innym w cyfrowej erze; to jest powód dla którego ten przemyślany, niezwykle przejrzysty i pozornie szczery album jest powiewem świeżego powietrza. Jest powietrzem, bez wagi i masy, ale uziemionym w przekonującej autentyczności, wprowadzającym jego muzykę na wyższy poziom w najlepszym wydaniu.”

Nie wystarczają Wam słowa byłej członkini Sonic Youth? Posłuchajcie w takim razie „Pretty Pimpin” promującego b’lieve i’m goin down…, a następnie rzućcie okiem na okładkę. Osobnego komentarza wymaga tracklista. W zamieszczonej poniżej gwiazdką zostały oznaczone bonusowe utwory, dostępne tylko w wydaniu winylowym. Zupełnie inne ekskluzywne utwory zawierać będą pre-orderowe wersje z iTunes i Amazona: tytułowy „b’lieve i’m goin down” i „bad omens (no faders)”.

b’lieve i’m goin down…:

01 Pretty Pimpin
02 I’m an Outlaw
03 Dust Bunnies
04 That’s Life, tho (almost hate to say)
05 Wheelhouse
06 Life Like This
07 All in a Daze Work
08 Lost My Head there
09 Stand Inside
10 Bad Omens
11 Kidding Around
12 Wild Imagination
13 *Less Talk (More Walkin Away)
14 *Nicotine Blues
15 *Bad Omens (No Edit)
16 *No Stranger to the Ball Bust
17 *Sax Omens (J Turbo)