Kings of Convenience z trzema koncertami w Polsce

Mistrzowie subtelnych gitar i brzmień odchodzącego lata – duet Kings of Convenience, po raz pierwszy w historii swojej działalności szykuje nalot na polskie sale koncertowe.

Informacjami o nowym projekcie, Erlend Øye i Eirik Glambek Bøe podzielili się w lipcu tego roku. Opublikowali wówczas listę miast, w których wystąpią z eksperymentalną trasą The Unrecorded Record. W kilku małych klubach zaprezentowali nowy materiał z niewydanego jeszcze, nadchodzącego krążka. Mini-tournée było elementem procesu jego tworzenia, gdyż po zakończeniu koncertowego cyklu, chłopaki zasiedli na jakiś czas w studiu w szwedzkim Göteborgu gdzie dopracowywali nowe kompozycje.

Album, którego data wydania nie jest jeszcze znana, będzie pierwszym od czasów doskonałego Declaration of Dependence – jego premiera miała miejsce aż siedem lat temu. Czekanie na nowe najwidoczniej się jednak opłaciło (no, przynajmniej polskim fanom) bo norweski duet zagra u nas wiosną aż trzy koncerty. 4 maja pojawią się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, dzień później w stołecznym Palladium, zaś miejsce trzeciego występu jest jeszcze tajemnicą. Bilety w sprzedaży pojawią się już jutro, głównie za pośrednictwem Eventimu i Ticketpro.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed