upper festival

Kierunek: Upper Festival 2018

W trakcie Soundrive’a i w przeddzień Up To Date wybieramy się na Śląsk na Upper Festival. Chociaż katowicki event dopiero w tym roku pojawił się na festiwalowej mapie Polski (zeszłorocznej imprezy z Fort Romeau i Tornado Wallacem nie bierzemy pod uwagę), to od razu wzbudził niemałe zainteresowanie miłośników elektroniki. Organizatorom udało się to osiągnąć poprzez połączenie nieoczywistej selekcji artystów zagranicznych z najciekawszymi zjawiskami rodzimej sceny, a także, przynajmniej na papierze, pogodzenia fanów deconstructed club, techno i house’u. My z kolei pomagamy wam w wyborze tego, na co szczególnie warto będzie zwrócić uwagę w ostatni weekend lata w przestrzeni dawnej fabryki porcelany.

znaczek

 Acronym

Acronym to obecnie jeden z najciekawszych reprezentantów psychodelicznej i hipnotycznej odmiany techno. Swoje pierwsze szlify stawiał w 2012 roku w Dimensional Exploration. Następnie przyszły produkcje dla szwedzkiego Northern Electronics oraz hiszpańskiej Semantica Records. Ten rok może być przełomowy dla szwedzkiego producenta: uruchomił własną wytwórnię Stilla Ton oraz nagrał podcast dla Resident Advisor.

Lucy

Tej postaci nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Lucy, czyli Luca Mortellaro, szef jednego z najciekawszych współczesnych labelów techno Stroboscopic Artefacts powraca do Katowic, po swoim zeszłorocznym występie zamykającym drugi dzień Nowej Muzyki na scenie Red Bull. Jego uczestnicy nie mają watpliwości, że warto wybrać się na niego ponownie. Pozostali będą mieli okazję, by to dość szybko nadrobić.

Air Max ’97

Pochodzący z Melbourne producent i DJ skrywający się pod pseudonimem Air Max 97′ to jeden z najciekawszych bookingów w line-upie Upper Festival. Chociaż zaprezentował swoje zdolności djskie już w 2016 roku na parsykim Boiler Roomie, to dla wielu nadal pozostaje nieodkryty. Eksperymentalne i eklektyczne podejście Australijczyka pozwala wierzyć, że jego występ będzie prawdopodobnie jednym z najciekawszych setów, jakie do tej pory wybrzmiały w P23.

Xosar

Xosar, czyli Sheela Rahman, to urodzona w Ameryce, a mieszkająca w Berlinie producentka, która współpracowała między innymi z Legoweltem oraz z wytwórnią L.I.E.S. Jej inspiracje obejmują wyjątkowo szerokie spektrum, począwszy od soundtracków z horrorów, poprzez black metal, a kończąc na techno. W Katowicach wystąpi ze swoim nieprzewidywalnym live actem.

999999999

9 dziewiątek to tajemniczy duet przywracający stary, dobry acid na salony. Wiadomo o nich jedynie, że pochodzą z Włoch. Reszta nie ma znaczenia, bo przemawia muzyka. Chociaż są aktywni na scenie dopiero od końca 2016, to ich winyle wyprzedają się jak ciepłe bułeczki, a utwory święcą triumfy na parkietach całego świata. Na Upper Festival zaprezentują nam acid techno w wersji improwizowanej.

Sega Bodega

Brytyjsko-chilijsko-irlandzkie origin story jednego z głównych bohaterów Upper Festival wydaje się zupełnie standardowe, jeśli zestawi się je z muzycznym dorobkiem producenta. Portfolio Salvadora Navarrete niekoniecznie jeszcze imponuje objętością, ale inaczej jest z zawartością, pełną niespokojnych, powykręcanych basowych kompozycji. Najłatwiej byłoby go podpiąć pod deconstructed club, najmodniejszą gatunkową etykietę roku, ale póki co po prostu skupimy się na sprawdzeniu, co ma do zaoferowania na żywo.

Private Press

Listę zamykamy polskim akcentem. Private Press to warszawski duet, który szybko zaskarbił sobie sympatię fanów techno nie tylko w Polsce. Zadebiutowali pod koniec 2016 roku EP-ką dla nieistniejącego już Technosoul, ale ich kariera nabrała rozpędu dopiero w tym roku dzięki dwóm wydawnictwom dla holenderskiego Indigo Aera. Energicznie i z pompą – takie są ich występy i tego możemy się również spodziewać w Katowicach.

znaczek

Line-up:

Piątek, 31.08

999999999 live (IT), Acronym (SWE), Capo (PL), Catz ‘N Dogz (PL), Chino live (PL), DCB (PL), Jazxing (PL), Lucy (IT), Modifer (PL), Poly Chain (PL/UA), Private Press live (PL), Sega Bodega live (UK), Tamten (PL), Universo (PL), Willow (UK), Young Majli (PL)

Sobota, 01.09

Air Max 97 (AU), Cremation Lily live (UK), DJ Lycox (PT), Dokter Doggo (FR), Dzuma (PL), Jacaszek live (PL), Janurz (PL), Jensen Interceptor (AU), Matat Professionals (PL), Orson Wells (DE), Randomer (UK), Seltron 400 live (PL), Sierra Cosworth (PL), Textasy (DE), Urloop (PL), VTSS live (PL), Xosar live (USA)

Wszystkie niezbędne informacje biletowe znajdziecie w treści oficjalnego wydarzenia na FB. Karnety nie należą do drogich, szczególnie biorąc pod uwagę obszerny i eklektyczny skład, więc zachęcamy do sprawdzenia nowej inicjatywy. Bezpośrednio złapiecie je tutaj:

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed