Spring Break

Kierunek: Enea Spring Break 2019

W dniach 25-27 kwietnia koczujemy w Poznaniu, gdzie odbywa się kolejna, szósta już edycja Enea Spring Break. Rosnący z roku na rok konferencyjno-showcase’owy festiwal nie zmienia formuły i ponownie będzie rozrzucony po niemal wszystkich ważniejszych klubach stolicy Wielkopolski, co dla przyjezdnych stanowi dodatkowy atut – centrum miasta trzeba przemierzyć wzdłuż i wszerz. Co tam odnajdą? Tradycyjnie przegląd polskich i zagranicznych (głównie z państw bliskich nam geograficznie) projektów, które aspirują do miana next big thing, ale też systematycznie powiększa się ta mniej interesująca nas, “sprzedająca karnety” oferta – dużych, medialnych nazw i scenicznych weteranów, czasami już oddalonych od swojego prime’u. Tych raczej nie wesprzemy pod sceną, za to w rozpisce bez większego wysiłku można znaleźć sporo mniej oczywistych wyborów i tych sprawdzonych, które ciągle balansują na granicy przebicia się do masowej świadomości. Dwanaście z nich chcemy Wam w dużym skrócie przybliżyć, a przy okazji zachęcić do udziału i przekonania się jak może brzmieć polska scena w najbliższych latach.

Sorry JAAA, sorry Wczasy, sorry Misia Furtak i cała reszta, was też wpadamy zobaczyć!


SKY

SKY

Gdzie i kiedy łapać: czwartek, 19:45, Pies Andaluzyjski

Producentka znana też jako sorrowkillsyouth stoi za jedną z perełek katalogu Trzech Szóstek. Darkwave’owe lullabies zawieszone jest w onirycznej przestrzeni, poprzecinanej ciemniejszymi smugami. Możemy z dużym przekonaniem spodziewać się nowego materiału, warto sprawdzić przed innymi.


Olga Polikowska

Gdzie i kiedy łapać: czwartek, 20:15, Dragon

Nowy ważny głos w polskim electro-popie, flirtującym co rusz z housem. Kapitalne single i EP-ka Blask to dopiero początek, z niecierpliwością wypatrujemy długogrającego debiutu. To nie tylko fanaberia Carpigianiego (pozdrawiamy Wojtek), to real deal.


Normal Echo

Normal Echo

Gdzie i kiedy łapać: czwartek, 20:45, Pies Andaluzyjski

Przeraźliwie ponura i zimna aura roztaczana przez Dawida Szczęsnego znajduje przełożenie na jego muzykę. Klimatyczny zastrzyk coldwave’u i new romantic to dokładnie to, czego powinniście spróbować w czwartkowy wieczór.


Julian Uhu

Gdzie i kiedy łapać: czwartek, 22:30 / Próżność

Tajemniczy Julian Uhu wjechał takim singlem i klipem, że głowa mała, a później nastała cisza. Według nieśmiałych zapowiedzi niebawem powinniśmy poznać kolejny singiel, a pełnowymiarowy debiut spod znaku miejskiego soulu aktualnie nabiera ostatecznego kształtu i powinien ukazać się jesienią tego roku.


Niemoc

Niemoc

Gdzie i kiedy łapać: czwartek, 23:30, Próżność

Synthwave’owe zielonogórskie trio po serii bardzo ciekawych EP-ek zmierza w kierunku następnego przełomu. Długogrające Baśnie debiutują wraz ze… startem Spring Break. Singlowa “Miss Żużla” pozwala wierzyć, że panowie od razu wskoczą do wyższej kategorii wagowej.


Adam Repucha

Gdzie i kiedy łapać: piątek, 18:00, Dragon

Czekaliśmy na ten moment zdecydowanie za długo. „Zaginiony” songwriter do tej pory pokazywał się live niezwykle rzadko, więc szkoda byłoby przegapić tę okazję. Jego emocjonalne, akustyczne ballady jako rozgrzewka przed Vieniem? Tylko Spring Break zapewnia taką karkołomną możliwość.


MIN t

MIN t

Gdzie i kiedy łapać: piątek, 22:30, Schron

Co Wam tu będziemy mówić, w ramach zachęty po prostu przeczytajcie nasz wywiad z Martyną. Wbijajcie posłuchać jej pulsujących kompozycji, a jak nie ufacie nam, to do podlinkowanego “No One Else” na insta story niedawno w najlepsze vibe’ował Mes.


Coals

Gdzie i kiedy łapać: piątek/sobota, 00:00, Tama

Ewoluujący śląski duet niemal w niczym nie przypomina już siebie z okresu EP-ki Homework, wydanej w 2014 roku. Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski właśnie rozbili bank kolejnym krótkograjem pt. Klan, a „Blue” czy „Satyna” będą wśród naszych ulubionych polskich singli roku, pewniak.


Young Majli b2b PLAL

Gdzie i kiedy łapać: piątek/sobota, 01:30, Schron

inb4 najlepszy set festiwalu. Spring Break nie jest może najbardziej tanecznie zorientowany, ale na szczęście regime’owa ekipa z Wrocławia zadba o to, żeby drugi dzień festiwalu nie kończył się wraz z wybiciem północy. Kto nie był na powyższym b2b np. na zeszłorocznym Unsoundzie i szczerze żałuje, niech nie popełnia tego błędu po raz drugi.


Resina

Gdzie i kiedy łapać: sobota, 18:30, Sala Wielka CK Zamek aka Red Bull Music Stage

Wybitna reprezentantka polskiej sceny modern classical zbiera pochwały na całym świecie, a u nas ciągle ma zaskakująco niszowy status. Rozedrgana wiolonczela w jej rękach nabiera wielowymiarowego charakteru, a nienachalna poetyckość kompozycji zasługuje na najwyższe laury. Chodźcie, Karolina zasługuje jak mało kto.


Enchanted Hunters

Gdzie i kiedy łapać: sobota, 20:15, Sala Wielka CK Zamek aka Red Bull Music Stage

Nasz ukochany indie folkowy duet z Pomorza w 2017 na chwilę powędrował w stronę synthpopu i… znowu ślad po nich zaginął. W tym roku mamy doczekać się kolejnego albumu, ale z nimi to nigdy nie wiadomo. Po prostu wpadnijcie przypomnieć sobie jak świetny to projekt.


Błoto

Gdzie i kiedy łapać: sobota, 23:00, Blue Note
Dodatkowo EABS: piątek, 22:00, Tama

Side-project chłopaków z EABS to na razie wielka niewiadoma, bo Spring Break to moment debiutu materiału z albumu Erozje Gleby. O umiejętności nie ma się co martwić, a muzycznie ma skręcić mocniej w kierunku zabrudzonych brzmień i hip-hopowego zacięcia.

Oczywiście warto łapać też macierzysty skład, bo na bank usłyszymy nowe kompozycje z nadchodzącego Slavic Spirits.