Jesu i Sun Kil Moon we wspólnym utworze łączą się w bólu z Nickiem Cave’m

Amerykański bard, Mark Kozelek oraz brytyjska formacja Jesu podzielili się dziś ze słuchaczami kolejnym efektem ich kolaboracji. Utwór “Exodus” to nie tylko małe poboczne nagranie – jest to bowiem druga już pozycja zapowiadająca ich wspólny album pt. Jesu/Sun Kil Moon.

Na oficjalnej stronie internetowej Kozelka, około 2 tygodnie temu ukazała się pierwsza (chronologicznie) piosenka pochodząca z zapowiedzianego wydawnictwa – “America’s Most Wanted Mark Kozelek and John Dillinger”. W brzmieniu utworu można oczywiście wyczuć duże przebicie charakteru znanego z projektu Sun Kil Moon, jednak jest ono bogatsze o koronkową, elektroniczną pracę Jesu.
Nie inaczej jest w najnowszym “Exodus”, które hipnotyzuje delikatnym beatem i oczywiście jednostajnym głosem Marka. Utwór poświęcony śmierci syna Nicka Cave’a dźwiga naprawdę sprawnie swój emocjonalny ciężar i przekazuje trafnie nawet te najciemniejsze emocje. Warto dodać, że w jego nagrywaniu udział brała m.in. wokalistka Rachel Goswell znana z grupy Slowdive.

Album Jesu/Sun Kil Moon ukaże się 19 lutego przyszłego roku przez wytwórnię Kozelka, Caldo Verde.

“Exodus” jest dostępne do odsłuchu pod tym linkiem.