Instytut

Instytut ujawnia time-table i kolaboruje z artystami polskiej sztuki współczesnej

Do drugiej edycji Instytut Festivalu pozostał już niecały miesiąc, ale jeśli zastanawialiście się jak umiejętnie zagospodarować swoim czasem i energią – mamy coś dla was. W oparciu o niedawno ogłoszony timetable możenie już układać swój plan na event i pomyśleć jak zaliczyć występy waszych “osobistych” headlinerów, Instytut odsłania wszystkie karty, a smaczku dodaje fakt, że za stronę wizualną po raz kolejny w dużej mierze będą odpowiedzialni będą polscy artyści sztuki współczesnej oraz street-artowcy. Można więc przypuszczać, że rave w Garnizonie Modlin będzie nasiąknięty nieco psychodeliczną, transową, a nawet kontrkulturową atmosferą.

Do rzeczy – tak przedstawia się timetable festiwalu. Naszym zdaniem scena Gate wygrywa wyścig, ale ma sporą konkurencję w postaci Rave Stage:


Polscy artyści sztuki współczesnej: Sławomir Zbiok Czajkowski, Jakub Gliński, Miss Dorys, Martiszu Szu, Matches, Maciej Połczyński, niektórzy z nich związani z warszawską Pracownią N22, wypełnią teren festiwalu wielkoskalowymi instalacjami, projekcjami wideo i street-artem. Ponadto zaaranżują strefy chilloutu, a więc jeśli postanowicie odpocząć po wielogodzinnych tańcach, możecie spodziewać się chwili relaksu w towarzystwie sztuki. Kuratorem tegorocznych działań artystycznych będzie SC Szyman, warszawska legenda urban artu (Pracownia N22).

Co warto dodać na koniec, jeśli sam tworzysz sztuki wizualne, możesz być częścią tegorocznego Instytutu. Ogłoszony został konkurs na niskobudżetowe projekty artystyczne. Projekty zostaną zrealizowane w niezliczonych, tym razem dostępnych dla festiwalowiczów komnatach twierdzy Modlin. Wszystkie informacje dostępne tutaj.

A tak prezentowała się sztuka na Instytucie podczas zeszłorocznej edycji.

Foto: Materiały prasowe Instytut Festival
Foto: Materiały prasowe Instytut Festival