Wspólny projekt Hope Sandoval z Mazzy Star i Colma Ó Cíosóiga z My Bloody Valentine nie doczekał się żadnych premier od 2009 aż do kwietnia tego roku. Wtedy przy okazji Record Store Day poznaliśmy dwa nowe utwory: „Isn’t It True” i „She’s In The Wall”. Już wtedy muzycy sugerowali, że niedługo można spodziewać się nowości w formie albumowej, nie ujawniając jednak przybliżonej daty premiery czy tytułu. W międzyczasie Sandoval użyczyła swojego wokalu w pięknym „The Spoils” z ostatniej EP-ki Massive Attack, czym zdecydowanie podsyciła apetyt na nowy materiał.

Na Until the Hunter przyjdzie nam poczekać jeszcze do 4 listopada. Wydawany przez Tendril Tales album składa się z 11 elementów, w tym wspomnianego wyżej „Isn’t It True” i nowego singla, w którym znajdziemy także Kurta Vile’a. Były członek The War on Drugs, obecnie nagrywający ze swoim zespołem The Violators, skomentował swój udział w powstawaniu „Let Me Get There”:

To był wielki zaszczyt śpiewać do tego hipnotycznego, soulowego groove’u razem z takimi zawodnikami wagi ciężkiej jak Hope, Colm i cała reszta muzyków z najwyższej półki.

hope sandoval warm inventions until the hunter

Until the Hunter:

01 Into the Trees
02 The Peasant
03 A Wonderful Seed
04 Let Me Get There
05 Day Disguise
06 Treasure
07 Salt of the Sea
08 The Hiking Sea
09 Isn’t It True
10 I Took a Sip
11 Liquid Lady