Halfway Festival odkrywa pierwsze karty

Jest takie miejsce w naszym kraju, gdzie miłośnicy muzyki songwriterskiej mogą przeżywać koncertowe emocje bez stresu, że zabraknie przestrzeni w namiocie, stopy będą tonąć w błocie, a w naszym sąsiedztwie pojawi się ktoś zupełnie przypadkowy, kto uprzykrza odbiór. To miejsce to Białystok, w którym odbywa się jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń na festiwalowej mapie Polski, czyli Halfway Festival.

Organizatorzy szykują się do szóstej edycji imprezy i tuż przed końcem roku dzielą się pierwszymi nazwiskami, które pojawią się na deskach amfiteatru przy Operze i Filharmonii Podlaskiej. Do Białegostoku w dniach 23-25 czerwca przyjedzie Angel Olsen, amerykańska producentka tworząca na pograniczu folku i dream popu – ta we wrześniu podzieliła się ze słuchaczami kolejnym studyjnym krążkiem pt. My Woman. Wśród pierwszych artystów znalazł się także zespół Grúska Babúska, pochodząca z Islandii żeńska formacja, która uroczo określa swoją muzykę jako melodic folkpop. Ogłoszenie zamykają The Veils – do Białegostoku przyjadą ze stosunkowo świeżym materiałem z Total Depravity, przy której swoje palce maczał sam Jaime Meline (El-P, Run the Jewels).

Już przy poprzednich edycjach festiwalu organizatorzy raczyli nas naprawdę świetnymi nazwiskami, a Białystok dotychczas mieli okazję odwiedzić m.in. Ane Brun, Destroyer, Sharon Van Etten, Lisa Hannigan, Emilíana Torrini czy Local Natives.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed