Cztery dni po publikacji teledysku do utworów “Flesh Without Blood” i “Life in the Vivid Dream”Grimes raczy nas kolejną pozycją z nadchodzącego albumu.

“SCREAM” to trzeci opublikowany fragment zapowiedzianego na 6 listopada krążka pt. Art Angels. Przyznać trzeba, że zarówno tytuł, jak i zamieszczona grafika autorstwa samej piosenkarki, w połączeniu z tym utworem tworzą zadowalająco spójną konwencję. Dzięki kilku zabiegom polegającym na zabawie rytmem, Grimes zbudowała iluzję chaosu, a ostre efekty nałożone na faktyczne krzyki dają wrażenie przeszywającego, fizycznego doznania. Nie bez znaczenia okazał się tu również dobór gościa. Odpowiedzialna za całą linię wokalną Aristophanes, to pochodząca z Tajwanu raperka, której nowoczesny styl zbudowany jest na niebanalnych, zróżnicowanych beatach i jej specyficznym, delikatnym głosie i uwodzicielskiej wręcz artykulacji (warto sprawdzić jej solowe dokonania, nawet mimo nieznajomości języka chińskiego).

Przekład tekstu “SCREAM” na język angielski został już opublikowany na oficjalnym profilu Grimes na Tumblr. Można go znaleźć tutaj.