Grimes: REALiTi

Wszystkich oczekujących na wieści o nowym albumie Grimes musimy zmartwić – utwór “REALiTi” został nagrany na pierwotną wersję następcy Visions, która została skreślona przez artystkę po krytycznych reakcjach na singiel “Go”. Nigdy nie przeszedł on pełnego masteringu, co uzasadnione jest jednak faktem, że nie miał ujrzeć światła dziennego.

Utworowi towarzyszy klip wyreżyserowany przez samą Grimes. Jest to w dużej mierze zlepek materiałów z azjatyckiej trasy, którym chciała podziękować tamtejszym, tłumnie zjawiającym się na koncertach, fanom. Poniżej pełny komentarz:

Since this is no longer gonna be on the album, I’m releasing it as a special thank you to everyone in Singapore, KL, Manila, Jakarta, HK, Shanghai, Beijing, Taipei, Seoul, Osaka, Nagoya and Tokyo who came out to the shows! It was an honor to play with a bunch of amazing bands and travel to places I would never otherwise be able to go[.]

This song was never finished. its a demo from ~ the lost album ~, recorded early 2013. i lost the ableton file, so its not mixed or mastered. i tried to doctor the mp3 into a listenable state, but it was poorly recorded in the first place and never meant to be heard by anyone, so its a bit of a mess haha.

xo