Gorillaz publikują kolejną historyjkę, “The Book of Russel”

Na twitterowym koncie projektu Gorillaz pojawiła się kolejna seria enigmatycznych postów. Nawiązujące do opublikowanej w poniedziałek historyjki o jednym z kreskówkowych członków zespołu – Noodle’u, tym razem prezentują one losy perkusisty.

„The Book Of Russel” to drugi w tym tygodniu ciąg postów opublikowanych przez Damona Albarna i spółkę. Wygląda na to, że wątek fabularny związany z rysunkowymi awatarami muzyków jest obecnie wyjaśniany poprzez krótkie, animowane gify i fragmenty tekstu, mające przybliżyć nam, co stało się z poszczególnymi postaciami po ataku na tytułową „Plastikową Plażę”. Historię Russela Hobbs’a kończą słowa: „The band was getting back together”.

Słowa wieńczące drugą z zaprezentowanych historii mogą okazać się istotne w kontekście powrotu Gorillaz. Od późnej wiosny fani projektu dostają bowiem regularnie powody do radości. Regularnie wypływające zdjęcia Albarna, Snoop Dogga, De La Soul i innych muzyków pracujących razem w studio tylko podgrzewały atmosferę. To jednak słowa samego frontmana, potwierdzające pracę nad nowym wydawnictwem i zadowolenie z tego, co obecnie udało się nagrać, dały słuchaczom największą nadzieję.

Ostatni miesiąc aktywności Gorillaz w mediach społecznościowych przynosi fanom tyle samo radości, co niepewności. Od czasu, gdy 20 września grupa pojawiła się także na instagramie, jesteśmy co rusz bombardowani kolejnymi materiałami. Wcześniej, na koniec lata, facebookowy profil grupy zamienił się w prawdziwą linię czasu, publikując kolejno wszelkie okładki, zdjęcia i grafiki, poczynając od końca ubiegłego tysiąclecia, a kończąc na ostatnich wydawnictwach.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed