Dzielący swój głos z Desiignerem, Future po raz kolejny pokazuje, że ma więcej do powiedzenia w rapie niż jego młodszy kolega. Dziś w nocy na OVO Sound Radio premierę miała nowa kompozycja artysty, “Ain’t Tryin”. Równolegle, utwór trafił także do sieci, wraz z kolejną nowinką w postaci kawałka “Poppin Tags”. Ostatnim razem mogliśmy usłyszeć rapera na wydanym w tym tygodniu mixtapie Free Bricks 2, nagranym razem z Guccim Mane, oraz w stworzonym we współpracy z Drake’m singlu “Used To This”.

Zaprezentowane utwory to w gruncie rzeczy poprawne prezentacje trapowego ducha, jaki siedzi w Amerykaninie. Dużo bardziej rozsądną kompozycją wydaje się jednak “Ain’t Tryin”. Jest zwyczajnie mniej oczywiste. Ze względu na tempo i minimalizm produkcji, słuchacz otrzymuje przestrzeń i przy okazji działa to na plus dla odbioru samego flow. Tekst jest co prawda niezwykle prosty, szczególnie jeżeli mowa o refrenie. Dużo lepiej lirycznie wypada “Poppin Tags”, chociaż w tym przypadku mamy do czynienia z dużo mniej przejrzystym beatem. O ile w przypadku tego pierwszego Future wypowiada się jako doświadczony gangster, obyty z bronią i przestępstwami, o tyle w drugim utworze skupia się na splendorze, pieniądzach i samochodach, wskazując na profity brudnych interesów.

Radiowy debiut “Ain’t Tryin” odbył się dzięki DJ Esco, który współpracował z Futurem chociażby przy okazji krążka Project E.T. Esco Terrestrial