Zdecydowanie nie takich rozstrzygnięć spodziewaliśmy się w przypadku sagi związanej z nowym albumem Franka Oceana. Artysta nie tylko zaskoczył nas niespodziewaną premierą albumu wizualnego, ale okazało się, że nie ma on nic wspólnego z zapowiedzianym wcześniej Boys Don’t Cry. Ten drugi – według doniesień Rolling Stone’a z zupełnie nowym tytułem – powinien pojawić się już w trakcie najbliższego weekendu.

Póki co mamy do dyspozycji Endless, który od strony wizualnej jest rozwinięciem livestreamu umieszczonego z początkiem sierpnia na oficjalnej stronie wokalisty. Ten sam Frank (w sporym fragmencie ubrany w t-shirt The Jesus and Mary Chain), ten sam warsztat, te same narzędzia stolarskie. Inna jest za to warstwa dźwiękowa, bo zamiast niepokojącej ciszy mamy 45 minut premierowego materiału, w przeważającej części skupionego wokół wokalu Oceana. Endless prawdopodobnie jest tylko dodatkiem do głównego dania, ale i tak posiada naprawdę imponującą listę gości. Wśród nich m.in. Jonny Greenwood wraz z London Contemporary Orchestra, James Blake, Sampha, Arca czy SebastiAn.

Endless możecie póki co zobaczyć wyłączenie w Apple Music, a dokładnie tutaj; tracklistę znajdziecie poniżej. Słuchamy i czekamy na weekendową premierę, oby tym razem bez opóźnień…

Endless:

01 Device Control
02 At Your Best (You Are Love) (Isley Brothers cover)
03 Alabama
04 Mine
05 U-N-I-T-Y
06 Ambience 001: “In a Certain Way”
07 Commes Des Garcons
08 Ambience 002: “Honeybaby”
09 Wither
10 Hublots
11 In Here Somewhere
12 Slide on Me
13 Sideways
14 Florida
15 Deathwish (ASR)
16 Rushes
17 Rushes To
18 Higgs