Flume: Tiny Cities (feat. Beck)

W sieci dostępna jest już “Skin” – druga płyta australijskiego producenta Flume (aka Harley Streten). Na chwilę przed premierą w audycji Zane’a Lowe’a na antenie radia Beats 1 słuchacze mieli okazję poznać kolejny po “Smoke & Retribution”, “Say It” i “Never Be Like You” singiel zwiastujący krążek.
Mowa o najnowszej kompozycji, Tiny Cities, nagranej wspólnie z Beckiem. Obaj muzycy odwiedzili studio i podzielili się z słuchaczami okolicznościami nawiązania współpracy. Materiał powstał w przydomowym studiu Becka w Los Angeles. Flume przyznał, że zależało mu na klasycznym procesie powstania piosenki. Zdaniem Becka muzyka tworzona za pomocą nowych technologii bywa często zbyt sztywna, jednak twórczość Stretena wyróżnia lekkość i naturalne brzmienie. Połączenie obu tych muzycznych żywiołów zaowocowało magnetycznym, chilloutowym kawałkiem.

Oficjalny live streaming odbył się na profilu Flume na Facebooku. Poniżej zapis wywiadu i premiery na antenie Beats 1 (Tiny Cities rozbrzmiewa od 2:10 minuty).

Flume wkrótce rozpoczyna trasę koncertową, promującą “Skin”. 10 listopada odwiedzi Polskę i wystąpi na Hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.