Festiwalowa karuzela kręci się w najlepsze, a ostatnio zdecydowanie najszybciej w stolicy Górnego Śląska. Nie tak dawno artystami chwalił się Artur Rojek i jego OFF Festival, a teraz kolejne, potężne uderzenie nadeszło ze strony Tauron Nowa Muzyka.

Osiem nowych nazw to grupa zdywersyfikowana i niejednoznaczna w dokładnie takim stopniu, jakiego oczekujemy po katowickim festiwalu. Bezdyskusyjnie największą gwiazdą w tym gronie jest Karin Dreijer Andersson, stała bywalczyni Nowej Muzyki, czy to w ramach The Knife, czy solowego projektu Fever Ray, którego najnowszy album przyjedzie promować. Dalej wcale nie jest słabiej – pojawi się m.in. Jlin, autorka Black Origami, jednego z najlepszych naszym zdaniem albumów ubiegłego roku, powracający do Katowic panowie z Son Lux czy francuska legenda electroclashu, The Hacker.

Fever Ray / Jlin / Son Lux / The Hacker pres. Amato live / Señor Coconut / Flanger / Tijana T / Courtesy / Sote live

Dzisiaj jest też ostatnia okazja na złapanie karnetu na dwa główne dni festiwalu (29-30.06) w progu cenowym 199 zł. Pełną ofertę biletową znajdziecie na oficjalnej stronie TNM. O wcześniejszych ogłoszeniach możecie dowiedzieć się —> tutaj.