Temat kolejnego krążka Vampire Weekend krąży po sieci właściwie od dnia premiery bezdyskusyjnie udanego Modern Vampires of the City. Odżył on przede wszystkim po „ewakuacji” Rostama z nowojorskiego składu na początku 2016 roku. Tym samym pełną kreatywną kontrolę przejął Ezra Koenig, który teraz odwiedził Zane’a Lowe’a w Beats 1.

Okazuje się, że praca Koeniga nad jego netflixowym anime Neo Yokio nie wpłynęła znacząco na proces powstawania czwartego albumu VW – premiery mamy się spodziewać w niedalekiej przyszłości. Nie poznaliśmy póki co oficjalnego tytułu, więc nadal funkcjonuje on pod fantazyjnym roboczym Mitsubishi Macchiato, który okazuje się mieć uroczą genezę.

Ostatni album to nasza mroczniejsza pozycja. Bardziej ponura, więcej tam motywu śmierci i smutku. Niestety nie mogę w pełni tego wyeliminować, to integralna część codzienności. Polubiłem nazwę Mitsubishi Macchiato, bo przypomniała mi, żeby nieco się ocknąć i powrócić do innego vibe’u. Ten ostatni album był bardzo jesienno-zimowy, a teraz chciałem zrobić coś, co będzie miało w sobie chociaż pierwiastek wiosny. Życie musi się toczyć, więc wiesz, macchiato cię budzi, a Mitsubishi uszczęśliwia”.