The Mountain” to tytuł nowego singla Dead Can Dance, którym brytyjsko-australijski duet podzielił się ze światem. Jak można było się spodziewać, wokół utworu unosi się aura tajemnicy i religijnego mistycyzmu, do czego w przypadku muzyki tej grupy jesteśmy przyzwyczajeni. Kawałek zapowiada album Dionysus – jego premiera zaplanowana jest na 2 listopada tego roku.

Krążek inspirowany świętami na cześć Dionizosa, które odbywały się w starożytnej Grecji, będzie podzielony na dwa akty, a “The Mountain” będzie stanowił pierwszą część drugiego z nich. Odrealniona, niemalże rytualna atmosfera nowego dzieła zespołu sprawia, że trudno nie zatracić się w jego dźwiękach. Zresztą, przeczytajcie sami jak duet opisuje koncept utworu: “The Mountain, the first movement of the album’s second Act, the listener will find themselves visiting Mount Nysa. This mountain was Dionysus’ place of birth, where he was raised by the centaur Chiron, from whom he learned chants and dances together with Bacchic rites and initiations.” Przyznacie, że brzmi to niezwykle interesująco.

Dionysus będzie pierwszym albumem duetu od czasu Anastasis z 2012 roku. Przypominamy, że Lisa Gerrard i Brendan Perry wystąpią w Warszawie na dwóch koncertach promujących album – 21 i 22 czerwca 2019 roku.