Danny Brown powróci z następcą Atrocity Exhibition

Ulubiony raper Twojego ulubionego rapera ponownie wbija na salony. Trzy lata czekaliśmy na kolejny długogrający materiał podpisany pseudonimem Danny Brown, no i wszystko wskazuje na to, że niebawem się doczekamy. O ile oficjalnej daty premiery nie ma, tak poznaliśmy kilka ciekawych szczegółów. Amerykański raper zapowiadał wcześniej udział legendy branży przy swoim najbliższym dziele. Jak powiedział, tak zrobił. Producentem wykonawczym płyty zatytułowanej uknowhatimsayin? będzie bowiem Q-Tip – człowiek odpowiedzialny oczywiście za A Tribe Called Quest, ale oprócz tego autor kosmicznej ilości produkcyjnej roboty przy ogromie rzeczy ze świata hip-hopu. Słowem, gość, który nie bez kozery zapracował sobie na tytuł “the best rapper/producer in hip-hop history”.

Informacje o swoim piątym studyjnym longplayu raper ujawnił w całkiem konkretnym wywiadzie dla Higsnobiety. Oprócz Q-Tipa swoje produkcje dorzucą tam przykładowo JPEGMAFIA oraz, tradycyjnie, Paul White. Co możemy dodać? Cóż, tu przecież nie ma co dodawać, tu trzeba czekać. Doskoczenie do poziomu genialnego Atrocity Exhibition wydaje się wręcz nierealne, ale Danny Brown niejednokrotnie pokazywał, że dla niego niemożliwe nie istnieje. W związku z tym rozpędzamy hypetrain.

(Jakby co, to sprawdziłem. U nas kiedyś były numerki w rankingu najlepszych płyt roku, serio. No i poprzednia płytka Browna w 2016 była szósta, w sensie no poza top 3. I to jest najlepszy dowód na to, że wywalenie tych rankingów w cholerę to super decyzja, bo byłaby niejedna awantura.)