Informacji o wspólnym albumie Courtney Barnett i Kurta Vile’a nie nazwiemy zaskoczeniem, bo już parę miesięcy temu wypłynęły przesłanki świadczące o ich współpracy, ze zdjęciem z australijskiego studia na czele. Tym niemniej dobrze otrzymać oficjalne potwierdzenie, że nie skończyło się na dobrych chęciach i już niebawem poznamy efekty pracy tego elektryzującego duetu.

Według Vile’a projekt ten pierwotnie nie miał rozrosnąć się do formatu longplayowego, a raczej pozostać splitowym singlem. Najwyraźniej między tą dwójką działa twórcza chemia, bo każde spotkanie na przestrzeni piętnastu miesięcy owocowało nowymi pomysłami. Wydaniem całej kolekcji zajmą się wspólnie Milk! Records, Matador i Marathon Artists.

Współpraca nie zakończy się jednak w studiu, bo jesienią startuje ich wspólna trasa, która na ten moment niestety zamyka się na terenie Stanów Zjednoczonych. Po cichu liczymy jednak na przeniesienie tej formuły na europejski grunt, a chcemy tego jeszcze bardziej po zapoznaniu się ze składem koncertowym Courtney i Kurta, nazwanym The Sea Lice. W jego skład wchodzą: Stella Mozgawa, Katie Larkin, Janett Weiss i Rob Laakso.