CHVRCHES: Warning Call

Parę dni temu w sieci pojawiła się nowość od CHVRCHES, która tym razem nie zapowiada żadnego większego projektu. Szkoci podjęli się stworzenia nowego głównego motywu do reboota gry Mirror’s Edge, który już w czerwcu pojawi się z podtytułem Catalyst. Wyzwanie to o tyle duże, że odpowiednik “Warning Call” z oryginalnego Mirror’s Edge – czyli “Still Alive” Lisy Miskovsky – jest w tym środowisku utworem niemal kultowym.

Lauren Mayberry podjęła interesującą próbę wcielenia się w rolę głównej bohaterki o imieniu Faith, bo tekst “Warning Call” napisany jej właśnie z jej perspektywy. Twórcy gry wiedzieli co robią – ten świadomy wybór w pełni się sprawdził, bo synth-popowe, dość syntetyczne brzmienie CHVRCHES doskonale pasuje do sterylnego, futurystycznego świata Mirror’s Edge. Sam Iain Cook wypowiada się o tej współpracy w podobnym tonie:

Brzmienie CHVRCHES świetnie wypełnia minimalistyczną dystopię świata Mirror’s Edge w klimacie sci-fi; czujemy, że ten utwór uzupełnia dramaturgię, emocje i inspirujące motywy historii Faith.