Tego lata mogliśmy zobaczyć ich na Orange Warsaw Festival, a po niecałym roku Blossoms powrócą do Polski aż na dwa koncerty.

Przez ponad dwa lata Brytyjczycy bazowali na dobrze przyjętych singlach i EP-kach, a narastający wokół nich szum i kolejne wyprzedane koncerty zostały zwieńczone premierą debiutanckiego Blossoms. Poprzedzony tak dynamiczne rosnącą popularnością album był skazany na sukces i tuż po premierze wskoczył na szczyt rankingu najczęściej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Ich styl tłumaczy spore zainteresowanie fanów muzyki, głównie tych z Wysp. Inspiracje klasycznymi, gitarowymi zespołami łączą ze współczesnym indie popem, czy elementami synthpopu lat 80., co póki co świetnie zdaje egzamin.

Blossoms już w pierwszej połowie przyszłego roku zahaczą o nasz kraj z długo wyczekiwanymi wydarzeniami klubowymi. Brytyjczycy pojawią się w warszawskim klubie Stodoła (Open Stage) 25 lutego 2017 oraz w poznańskim Klubie pod Minogą 26 lutego. W roli supportu ma wystąpić nastoletni muzyk Declan McKenna. Bilety już trafiły do sprzedaży i możecie je nabyć za 89 (Warszawa) i 69 zł (Poznań).