Długi, poszarpany okres oczekiwania na następcę channel ORANGE został zwieńczony paroma naprawdę szalonymi dniami. Frank Ocean potężnie rozkręcił festiwal domysłów, najpierw bez zapowiedzi wieńcząc livestream na swojej stronie premierą albumu wizualnego Endless, o którym pisaliśmy przedwczoraj. Dzięki informacjom Rolling Stone’a dowiedzieliśmy się, że na tym nie koniec nowości, bo długo wyczekiwany Boys Don’t Cry miał dopiero zostać ujawniony, jednak z nowym tytułem. Doniesienia te szybko potwierdził sam artysta, publikując klip do premierowego “Nikes”, a longplay ostatecznie poznaliśmy pod tytułem Blonde, na okładce zapisanym jako blond.

Rzut okiem na ujawnioną na Twitterze listę osób i zespołów, które w różny sposób przyczyniły się do powstania tego albumu przyprawia o zawrót głowy. Wśród ponad 40 pozycji znajdują się: David Bowie, The Beatles, Kanye West, Kendrick Lamar, Beyoncé, André 3000, Brian Eno, Pharrell Williams, James Blake, Jamie xx, Rick Rubin i wielu innych.

Wraz z premierą albumu, w paru miejscach na świecie pojawił się długo zapowiadany magazyn, ujawniający kolejne tajemnice albumu. “I got two versions” – ten zeszłoroczny wpis na tumblerze Oceana został przypisany do zbliżonych w czasie premier Endless i Blonde. Wspomniana publikacja zaskoczyła jednak zawartą tracklistą, różniącą się od tej na Apple Music, a także… ukrytym tam CD. Póki co ciężko zweryfikować, czy rzeczywiście nowy krążek funkcjonuje w dwóch wersjach. Na pewno jest tak z okładką, której oba warianty możecie zobaczyć poniżej.

blond1blond2

Blonde:

01 Nikes
02 Ivy
03 Pink + White
04 Be Yourself
05 Solo
06 Skyline To
07 Self Control
08 Good Guy
09 Nights
10 Solo (Reprise)
11 Pretty Sweet
12 Facebook Story
13 Close to You
14 White Ferrari
15 Siegfried
16 Godspeed
17 Futura Free