Blockhead

Blockhead: Kiss The Cook (feat. Aesop Rock)

Współpraca Aesopa Rocka oraz Blockheada od wielu lat przynosi wspaniałe owoce. Nic więc dziwnego, że i tym razem, gdy Tony Simon poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku o nadchodzącym nowym utworze z udziałem w.w. (jednocześnie zapowiadającym premierę najnowszego wydawnictwa drugiego z nich), wszyscy zacieraliśmy ręce.

Mocno techniczny rap oraz momentami połamane, acz melodyczne samplowane bity to dla tych panów przepis na sukces. Nic dziwnego zatem, że to właśnie od “Kiss The Cook” nowojorczyk rozpoczyna promocję nowego wydawnictwa, Free Sweetpants, które na półki sklepowe trafi już 18 stycznia. Najnowsze dziecko Simona, w odróżnieniu od dotychczasowych, nie będzie zawierać jedynie instrumentalnych kompozycji. Obok wspomnianego już rapera, na płycie usłyszymy między innymi Open Mike Eagle czy Breezly Brewin.

Blockhead zapowiedział już także europejską trasę koncertową, promującą nowy długograj na starym kontynencie. Próżno szukać wśród tych dat choćby jednego występu w Polsce. Najbliższe odbędą się 6 lutego w Pradze oraz 8 lutego w Berlinie. Jako uczestnik jednego z wcześniejszych występów w Katowickim Jazz Clubie Hipnoza mogę z czystym sercem polecić wam te wydarzenia.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed