Sześć nóg, trzy osoby, sporo komplikacji i ósmy już album. Black Rebel Motorcycle Club (w pewnych kręgach grupa już kultowa) wracają do gry po niemalże pięciu latach za sprawą zapowiedzianego właśnie albumu Wrong Creatures, za którego produkcją stoi Nick Launay. Zadebiutuje on jednak dopiero 12 stycznia, więc już w 2018 roku.

Skąd wzięła się tak długa przerwa? Po części niestety wynikała z problemów zdrowotnych perkusistki Leah Shapiro, które uroczo opisał Robert Levon Been:

„It’s a crazy making machine, it can chew you up good, I mean we literally toured ‘til the wheels came off and Leah’s brain literally started leaking out of her head. I know I’ve battled on and off with mental depression, and Peter Hayes’ head never came with any proper instructions”.

Do premiery zostały niemal cztery miesiące, ale już możemy posłuchać pierwszego singla, o wdzięcznym tytule „Little Thing Gone Wild”. Co BRMC mają w zanadrzu? Napędzaną potężnie brzmiącym basem blues rockową torpedę z charakterystycznym vibem, czyli u Amerykanów w zasadzie po staremu.

wrong-creatures

Wrong Creatures:
01 DFF
02 Spook
03 King of Bones
04 Haunt
05 Echo
06 Ninth Configuration
07 Question of Faith
08 Calling Them All Away
09 Little Thing Gone Wild
10 Circus Bazooko
11 Carried From The Start
12 All Rise